مشاور ایزو ، مشاوره ایزو

مشاور ایزو ، مشاوره ایزو

مشاور ایزو ، مشاوره ایزو

مشاوره ایزو می‌تواند تفاوت بزرگی را برای سازمان‌هایی که با آنها کار می‌کنند ایجاد کنند. از بهبود فرآیندها گرفته تا افزایش سود‌آوری از جمله دستاوردهای انجام یک مشاوره ایزو خوب و کاربردی می‌باشد. با افزایش دانش و تجربه و همچنین ایجاد تخصص‌های فراوان و پیشرفت تکنولوژی باعث شده است سازمان‌های بیشتری به مشاور ایزو، مشاوره ایزو روی آورند. فعالیت سازمان‌ها خواه ارائه یک محصول به بازار باشد یا آموزش اصول و الزامات به کارکنان یا در مورد تعمیرات و نگهداری تجهیزات باشد و یا ارائه خدمات برتراز طرف سازمان‌ها باشد، مسلما استفاده از مشاوره ایزو می‌تواند، طیف گسترده‌ای از خدمات و پشتیبانی را ارائه دهد و همچنین انجام مشاوره ایزو می‌تواند کسب و کار شما را تغییر دهد و سهم بزرگی را در اقتصاد برای شما ایجاد نماید. مشاوره ایزو به سازمان‌ها کمک می‌کند تا کسب و کار خود را از طریق تجزیه و تحلیل سیستم‌ها و توسعه فرآیندهای خود را بهبود ببخشد. مشاوره ایزو به سازمان‌ها کمک می‌کند تا در توسعه و پیاده‌سازی استاندارد های ایزو و همچنین تایید و حفظ سیستم مدیریت خود از طریق یک فرآیند بدون دردسر خدماتی ارزشمند را برای توسعه پایدار و سودآوری بیشتر به سازمانها یا متقاضیان ارائه دهند.

 

چرا مشاور ایزو ، چرا مشاوره ایزو

دلیل انتخاب مشاور ایزو و همچنین سطح توقعات هر سازمانی از مشاور ایزو به عوامل مختلفی بستگی دارد. عواملی مانند بهبود سیستم‌های فعلی در یک مجموعه، نیاز به اخذ گواهینامه‌های معتبر برای رسیدن به اهداف متعالی، برای اجرای ممیزی سیستم‌های در حال اجرا، نداشتن مهارت کافی مدیران و مسئولان سازمانها برای اجرای مؤثر یک سیستم صحیح، دستیابی به استانداردهای روز جهانی، شناسایی گواهینامه ISO و استانداردهای ایزو متناسب با اهداف سازمان قبل از اقدام به گرفتن گواهینامه ایزو ، شرکت در مناقصات و مزایده‌ها، کسب رضایت و جلب اعتماد مشتریان در بازارهای داخلی، موفقیت برای حضور در وندور لیست ( vendor List )، حذف فرآیندهای تکراری و کاهش هزینه‌های اضافی و گزاف و غیره می‌توانند دلیلی بر لزوم استفاده از مشاور ایزو و مشاوره ایزو باشند.

 

ارتباط مشاور ایزو با مراجع صدور گواهینامه ایزو

مراجع صدور گواهینامه ایزو به دو صورت فعالیت می‌کنند. ولی قبل از اینکه صورت‌های مختلف مراجع صدور گواهینامه ایزو و ارتباط آنها را با مشاور ایزو بیان کنیم به معرفی یکسری عبارات و اصطلاحات در حوزه اخذ گواهینامه‌های ایزو می‌پردازیم تا متقاضیان و کاربران محترم با درک کاملتری در مورد اخذ گواهینامه‌های ایزو و استفاده از مشاور ایزو تصمیم گیری نمایند. International Organizations for Standardiztion که در اصطلاح ISO نامیده می‌شود و به معنای سازمان بین‌المللی استاندارد می‌باشد. Certification Body که در اصطلاح CB نامیده می‌شود به معنای مراجع صدور گواهینامه ایزو می‌باشد. Accerdiation Body که در اصطلاح AB نامیده می‌شود به معنای مرکز اعتبار دهنده به مراجع صدور گواهینامه ایزو می‌باشد. International Accreditation Forum که در اصطلاح IAF نامیده می‌شود و به عنوان انجمن اعتبار دهندگان بین المللی نام دارد. CB های فعال در هر کشور تعداد زیادی دارند. یکسری از آنها بصورت رسمی و بین‌المللی فعالیت می‌کنند و یکسری به صورت خصوصی و بدون اعتبار بین المللی فعالیت می‌کنند. CB های بین المللی تحت اعتبار یک AB عضو انجمن IAF فعالیت می‌کنند و سازمان‌ها و شرکت‌های متقاضی گواهی ایزو را ملزم به طراحی و اجرای مستندات و پیاده سازی استانداردهای ایزو می‌کنند، پس استفاده از مشاور ایزو در این مجموعه‌ها بسیار حیاتی و لازم می‌باشد. CB هایی که به صورت خصوصی فعالیت می‌کنند، تحت اعتبار هیچ AB عضو انجمن IAF نمی‌باشند. بنابراین سازمانهایی که از طرف این مراجع اقدام به اخذ گواهینامه ایزو می‌کنند ملزم به طراحی و اجرای مستندات و پیاده سازی استانداردهای ایزو نیستند و استفاده از مشاور ایزو برایشان اختیاری می‌باشد. البته چند سالی است حضور پر ثمر مشاور ایزو در سازمان‌ها و‌ مجموعه‌ها کم رنگ شده است. دلایل بسیار زیادی هستند که منجر به بروز این مشکل شده است ولی مهم‌ترین دلیل استقبال نکردن از مشاور ایزو بحران مالی و کمبود بودجه و عدم آگاهی متقاضیان و مشتریان محترم می‌باشد.

خدمات مرکز سپاهان شامل یک مشاوره جامع برای کمک به شناسایی شکاف‌ها و فرصت‌ها می‌باشد. همچنین مرکز ما با ارائه یک گزارش جامع که شامل یک طرح پروژه با جدول زمانی و برنامه ریزی‌ و دستورالعمل‌ها میباشد، مجموعه‌ای از خدمات با کیفیت را به سازمان‌ها و متقاضیان ارائه می‌دهد. همچنین سپاهان به شما کمک می‌کند تا به سرعت و بدون مشکل به اهدافتان برسید و بدین ترتیب ما موفقیت شما را تضمین می‌نماییم.

 

نمایندگی ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

نوشتن دیدگاه


Please publish modules in offcanvas position.