گواهی ISO

گواهی ISO

گواهی ISO

اخذ گواهی ISO چگونه است؟ مراحل اخذ گواهی ISO چگونه است؟ آیا گواهی ایزو به صورت فوری صادر می‌شود؟ آیا گواهینامه ایزو را می‌توان با هزینه کم دریافت نمود؟ آیا دریافت گواهی ایزو به صورت فوری قیمت بالایی دارد؟ آیا مراحل اخذ گواهینامه‌های ایزو با هم متفاوت است؟ شرایط لازم برای اخذ گواهینامه ایزو چیست؟ انواع گواهینامه‌های ایزو کدامند؟.. و سؤالات بسیاری از این قبیل هر روز توسط کاربران و متقاضیان در فضای مجازی و اینترنت مورد جستجو و سرچ قرار می‌گیرد.

امروزه با پیشرفت صنعت و تکنولوژی کسب امتیاز برتری و داشتن سرعت عمل در انجام کارها بعنوان موفقیت و رقابت هم در بازارهای داخلی و هم در بازارهای جهانی بسیار حائز اهمیت می‌باشد. کسب امتیاز برتری هنگامی محقق می‌گردد که سازمان‌ها و شرکت‌ها تمامی خدمات و محصولات خود را با استاندارد‌های جهانی وفق دهند و با رعایت اصول و قواعدی که سازمان استاندارد جهانی یا همان سازمان ایزو تدوین نموده است سلامت، کیفیت و بهبود فرآیندها و فعالیت‌های خود را تضمین نمایند. سازمان‌ها و شرکت‌های متقاضی اخذ گواهینامه با توجه به اهدافی که دارند هم نوع گواهینامه ایزو مورد نظر خود و هم مرجع صدور گواهینامه ایزو را انتخاب می‌نمایند.

 

اهداف سازمان‌ها و شرکت‌ها جهت اخذ گواهی ISO

کسب رضایت و جلب اعتماد مشتریان و عرضه بیشتر خدمات، محصولات و تولیدات

ورود به بازارهای داخلی و معرفی برند سازمان مخصوصا برای سازمان‌های تازه تأسیس و‌نوپا

جهت شرکت در مناقصات و کنار زدن رقبا

افزایش بهره وری و افزایش سطح کیفیت فرآیندها

هماهنگ شدن با متدهای روز جهانی و ورود به بازارهای بین المللی

جهت وارد شدن در وندور لیست Vendor List

جهت کسب شهرت و محبوبیت

جهت زینت دفتر ریاست مجموعه و بالا بردن کلاس کاری سازمان

سازمان‌ها و شرکت‌های متقاضی دریافت گواهینامه ایزو با توجه به رسیدن یکی از اهداف بالا و حتی رسیدن به چندین هدف متقاضی اخذ گواهی ISO می‌شوند. نکته قابل توجه این است که با مشخص شدن اهداف می‌توان نوع مرجع صادر کننده را انتخاب نمود. در نتیجه با انتخاب مرجع صدور گواهینامه ایزو می‌توان هزینه و‌ مدت زمان صدور گواهینامه ایزو را تعیین نمود. مراجع صدوری که بین‌المللی و معتبر هستند بخاطر اینکه سازمان را ملزم به پیاده سازی مستندات در سطح مجموعه می‌کنند هم در مدت زمان طولانی‌تری و هم با هزینه بالاتری گواهی ایزو را صادر می‌نمایند. مراجع صدور داخلی ایزو بخاطر اینکه برای بحث طراحی و پیاده سازی مستندات الزامی ندارند هم در مدت زمان کوتاه‌تری و بصورت فوری و با هزینه کمتر گواهی ایزو را صادر می‌نمایند.

 

انواع گواهینامه‌های ISO

سازمان استاندارد جهانی ایزو ISO برای کلیه فعالیتها و حرفه‌ها بجهت حفظ سلامت افراد جامعه و بالا بردن سطح کیفیت تولیدات، خدمات و محصولات استانداردهای متنوعی را هم بصورت عمومی و هم بصورت تخصصی تهیه و تدوین نموده است. گواهی ISO 9001 با نام سیستم مدیریت کیفیت ، گواهی ISO 14001 با نام سیستم مدیریت زیست محیطی ، ISO 45001 با نام سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین گواهینامه‌هایی هستند که شامل حال تمامی سازمان‌ها و شرکت‌ها می‌شوند. هنگامی که سازمانی بصورت همزمان سه گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ و ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱ را بصورت همزمان اخذ نماید در واقع یک سیستم مدیریت یکپارچه را در مجموعه خود به اجرا درآورده است. در اصطلاح ایزو نام سیستم مدیریت یکپارچه را IMS می‌نامند. اخذ هر کدام از گواهینامه‌ها و استانداردهای ایزو مزایا و فواید بسیار زیادی را برای سازمان‌ها به ارمغان می‌آورد.

 

مزایا و فواید اخذ گواهی ISO 9001

مشخص شدن کلیه اهداف و فعالیت‌ها و شاخص‌ها

پرهیز از کارهای تکراری و پر هزینه

افزایش سرعت کار و بهبود سطح فرآیندها

افزایش سطح کیفیت خدمات و محصولات

افزایش بهره‌وری سازمان و سودآوری بیشتر

افزایش توان رقابتی سازمان و ورود به بازارهای جهانی

 

مزایا و فواید اخذ گواهی ISO 14001

رعایت اصول نگهداری از منابع طبیعی و‌ حفظ محیط زیست

ضمانت نگهداری از منابع طبیعی همچون آب، هوا و خاک و کمک به نسل آیندگان

بالا رفتن اعتبار سازمان در بازارهای داخلی و خارجی

کاهش ضایعات و کاهش آلودگی زیست محیطی

مدیریت پسماندها و ایجاد ارزش افزوده

کاهش بیمارها و حفظ سلامت افراد جامعه

 

مزایا و فواید اخذ گواهی ISO 45001

ایجاد محیط کاری امن با رعایت اصول ایمنی

افزایش توانمندی پرسنل و کارگران بجهت کار و فعالیت در محیط امن کاری

جلوگیری و پیشگیری از خطرات احتمالی ناشی از کار

افزایش سود آوری برای سازمان بخاطر مدیریت ایمنی ساختارها و کارکردهای سازمان

کاهش هزینه‌های ناشی از تلفات نیروی انسانی

رشد و توسعه منابع مالی کشور

مرکز سپاهان مفتخر است که جهت صدور انواع گواهینامه‌های ایزو ISO و انواع گواهینامه‌های ملی همچون گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران ، گواهینامه تعیین صلاحیت شرکت‌های خدماتی ، گواهینامه صلاحیت پیمانکاری و رتبه انفورماتیک و گواهینامه HSE و گواهینامه IMS و انواع گواهینامه‌های آموزشی می‌تواند از صفر تا صد اخذ گواهی همراه با مشاوره رایگان در خدمت متقاضیان و مشتریان باشد.

 

نمایندگی ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

نوشتن دیدگاه


Please publish modules in offcanvas position.